Okolí

Charakteristika lokality


www.laduv-kraj.cz
Pozemky v Dolní Lomnici se nacházejí v klidové a zároveň dobře dostupné lokalitě na okraji dochovaného venkovského sídla.
Převažující vzdušné proudění z jihozápadního směru je filtrováno a obohaceno kyslíkem v lesoparcích na jihu od Popovic a Kamenice. Výjimečné začlenění v krajině dává zcela zapomenout, že Praha je přitom na dosah ruky.
VELKE POPOVICE – KUNICE – MIROŠOVICE
Obce s rozvinutou infrastrukturou v bezprostředním sousedství.
Mikroregion Ladův kraj, tvořený krajinou mezi hlavním městem Prahou a řekou Sázavou, nabízí nádhernou přírodu s malebnými vesničkami a láká k příjemným výletům. Region nese jméno oblíbeného malíře, ilustrátora a spisovatele Josefa Lady, který se zdejší přírodou s malebnými vesničkami kdysi inspiroval.
Je zde rozvinuta pestrá paleta možností pro turistiku, sport i zábavu. Cyklistika, koupání, golf, tenis a spousta dalších aktivit, které je možné v blízkém okolí aktivně provozovat. Dále zámek Berchtold v Kunicích se sportovišti a řadou atrakcí pro děti i dospělé, množství cyklostezek, snadno dostupná oblast Posázaví, to jsou některé z bohatých možností pro trávení volného času v těsném kontaktu s okolní nádhernou přírodou, jaká nemá obdoby v žádném jiném směru v takové blízkosti Prahy.


Zajímavá místa v okolí

Kliknutím na značky se zobrazí podrobnosti.